20 września 2019 roku o godzinie 18:00 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole odbył się, w ramach projektu "Prezentacje" z cyklu "Małe formy muzyczne - koncerty kameralne" koncert zespołu Phillip Bracken Band.
To był wspaniały koncert, z którego relację warto otworzyć przy tym utworze: https://www.youtube.com/watch?v=EIX_RB6dw5Q, czyli piosence New Black, aby poczuć tę melancholię ale i ciepło, a także umuzykalnienie, którym muzycy dzielili się ze sceny. Phillip opowiadał między utworami o inspiracjach muzycznych, o Australii i Opolu, w którym od kilku lat mieszka i tworzy. Dziękujemy publiczności, która tak obficie oklaskiwała artystów, i reagowała w rozmowach. My wciąż jesteśmy pod wrażeniem tego piątkowego wieczoru!
Od
pierwszego lądowania w Europie w 2012 roku australijski wokalista i autor
tekstów Phillip Bracken szybko stał się znany dzięki swemu sugestywnemu
głosowi, hipnotycznym gitarowym rytmom i ciepłemu zachowaniu na scenie.
Po
przeprowadzce do Polski w 2013 roku to właśnie połączenie tych cech z jego
interpretacją muzyki ambientowej, folkowej i indie roots / alternative
spowodowało, że poznał polską ikonę etno-jazzu Jacka Mielcarka i jego
muzycznych przyjaciół. To z kolei doprowadziło do dwóch nagrań na żywo, The
Opole Session, Live in Radio Opole oraz kolejnych tournée.
Z tych muzyków Bracken utworzył nowy zespół - trio z Warszawy.
Mateusz Szemraj (gitary, cymbały, banjo) Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, są to gitary; klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne; oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy wiele grup i projektów muzycznych; Mosaik (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Music Port), Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, Open'er Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych (m. in. w Krynicy, Koszalinie, Bath).
Denis Dubiella (bass) to pochodzący z Koszalina muzyk i wszechstronny reżyser dźwięku. Pełni funkcję basisty w zespole Hanimal, choć od czasu do czasu się angażuje się też w inne muzyczne przedsięwzięcia zaprzyjaźnionych warszawskich muzyków. Denis zajmuje się też produkcją różnorakiej muzyki elektronicznej publikowanej w Internecie pod własnym nazwiskiem. Zawodowo nagrywa i miksuje muzykę, a także realizuje efekty synchroniczne do produkcji filmowych.
Krzysztof Guzewicz (cajon, darbuka, udu) perkusjonista, muzykoterapeuta. Związany rytmem z wieloma akcjami muzycznymi, teatralnymi, i edukacyjnymi. Szczególną uwagę poświęca bliskowschodnim instrumentom perkusyjnym.